17 Haziran 2022 Tarihi itibarıyla yeni EBYS merkez ve taşra teşkilatlarımızda devreye giriyor.

Yeni EBYS devreye alınmış olup ebys.saglik.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir. Yeni EBYS  için tıklayınız.

Eski EBYS de yeni belge oluşturma, gelen ve giden belge kaydı gibi belge oluşturmayı ilgilendiren tüm işlemler engellenecektir.

Eski EBYS’de sadece Yeni EBYS devreye alındığında işlemi devam eden süreçlerin (paraf ve imzaya sunulmuş ancak son imzasını almamış belgeler)

Eski EBYS’de sonlandırılmasına izin verilecek olup bu belgeler son imzasını aldıktan sonra birim evraklar tarafından Yeni EBYS’ye Giden belge

şeklinde kayıt edilerek belgenin gönderim işlemleri Yeni EBYS’de yapılacaktır. Ancak son imzasını almış Kep ile gönderimi yapılması gereken belgeler ise

eski EBYS Kep entegrasyonu ile gönderilecek bundan sonraki Kep ile gönderilecek belgeler için Yeni EBYS kullanılacaktır.

Eski EBYS'den Yeni EBYS'ye aktar butonu ile ilgili belgeler Yeni EBYS'ye aktarılabilmektedir.

Vekaleti olan kullanıcıların vekaletlerini Yeni EBYS de tekrar tanımlaması gerekmektedir. Bu durum EBYS yetkilileri tarafından kontrol edilmelidir.

Eski EBYS web uygulamasına eskiebys.saglik.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Devreye alma sonrasında soru ve sorunlarınızı taşra teşkilatı için EBYS il adminlerinize, bakanlık merkez teşkilatı için ise genel müdürlük/başkanlığınız/bağlı kuruluş EBYS yetkililerine iletebilirsiniz. 

Merkez teşkilat için sorunların iletileceği mail adresleri için tıklayınız
Taşra teşkilatı için sorunların iletileceği mail adresleri için 
tıklayınız
Yeni EBYS için tıklayınız.
Yeni EBYS android için tıklayınız.
Yeni EBYS ios için tıklayınız.